Events in Prague and Olomouc

Information on where to pick up your tickets for a specific event will display after hovering your mouse over the reservation button.

Events in Prague

Slavnostní zahájení 12. ročníku Nad Prahou půlměsíc

19.11, Video bude zpřístupněné 19. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc

Zahájení 12. ročníku našeho partnerského festivalu Nad Prahou půlměsíc se odehraje online, stejně tak i další akce, které právě spolu s týmem Nad Prahou půlměsíc pro vás od 19. listopadu chystáme. V rámci programu zazní básně i hudební vystoupení. Těšit se můžete i na tanec v podání Sahar Group nebo na naši arabfestovou zdravici

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Hala Moughanie: Moře je mým národem

20.11, Video bude zpřístupněné 20. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc

Hala Moughanie: Moře je mým národem - video adaptace čtení hry libanonské autorky a laureátky Ceny RFI 2015 v překladu Petra Felčera a režii Jakuba Šmída – premiéra. 

Libanon je zkoušená země. Nádherná země s nádhernými lidmi a kulturou, kterou stojí za to objevovat. Jedním z nejpronikavějších hlasů svojí země je hlas mladé dramatičky Haly Moughanie. Moře je mým národem je překvapivá hra o lidském soužití, mezi muži a ženami, námi a jimi, vypovídá o těch, kteří odešli, o těch, kteří zůstali i o těch, kteří navzdory všemu nepřestali věřit svým snům. 

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Husam Abed: Half boy

21.11, Video bude zpřístupněné 21. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc | Husam Abed

Husam Abed: Half boy - video loutkové představení pro celou rodinu – premiéra.

Ve své nejnovější inscenaci, v níž Husam Abed opět míchá obdivuhodný divadelní koktejl loutek, nejrůznějších předmětů, živé hudby a vyprávění, se nechal inspirovat palestinskou pohádkou a svými vzpomínkami z dětství. 

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Malala Yousafzai: Malála

21.11, Video bude zpřístupněné 21. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube

Malala Yousafzai: Malála – video loutkové představení souboru Reservé z Mostu.
Pakistán. Škola. Vzdělání. Dívky. Škola. Tálibán. Střelba. Zákaz. Škola.

Víš Džání, v Afghánistánu, kde vládne Talibán, to mají ženy ještě horší. Vypálili tam dívčí školy a ženy musí nosit burku. Chodí zahalené od hlavy až k patě jen s malým obdélníčkem průhledné látky přes oči. Nemohou se nahlas smát, lakovat si nehty a mlátí je za to, když vyjdou ven bez mužského příbuzného. Neboj, já budu naší svobodu bránit. Jenom nepřestávej snít.

Záznam divadelní hry najdete na Youtube Nad Prahou půlměsíc.

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Saturday batch of lectures

21.11, 14:00 - 16:00 | online, ONLINE | Doc. PhDr. František Ondráš, Ph.D. | Marek Čejka

Do you miss lectures on your dear alma mater? Or are you an enthusiast who just never has enough information? If at least one of these possibilities fits your description, our star guests of the Czech academy, František Ondráš from Charles University in Prague and Marek Čejka from Masaryk University in Brno, will be the right companions for you on this autumn Saturday afternoon. Think of some inquisitive questions, prepare yourself a cup of coffee and turn on that internet, because we will be online!

We will broadcast both lectures on our FB page and the ARABFEST Youtube channel.

Nora Noor Workshop – Personality development through dreams and wishes

21.11, November 21, 17:00 - 19:30 | online, ONLINE | Nora Noor | ilustrační foto od Nory Noor

How does mental language affect our connection to the universe? How to properly define and realize your secret dreams and desires? You will learn the right personal restart, the rediscovery of your creative side and how to properly communicate your dreams and wishes during a unique online workshop with Moroccan artist living in France Nora Noor. Let's connect our dreams from Marrakesh through Paris to…Prague maybe?

Find more info and the registration form here.
Capacity: 10 people.
Language: English

Purchase a ticket of any amount via GoOut, be our ARABFEST superhero. Thank you!

(online) set by DJ Egy

21.11, November 21, 8PM | online, ONLINE on YTB and FB @arabfestCZ | DJ Egy

DJ Egy, a student of Arabic studies and an emerging talent of the Prague club scene, who combines hip hop, grim, trap, house and other derivatives of urban music, aims this time to Middle Eastern beats. The specially created set for ARABFEST 2020 will transport you from your living room to desert dunes, city's concrete jungle, but also to a genuine Arabian hafla.

The online set will be available on FB and Youtube ARABFEST.
If you can, please support our festival efforts by purchasing a ticket for any amount via GoOut - this link. Thank you.

Organiser: cooperating NGOs ARABFEST and Majlis and Czech-Arab Association
This event is co-funded by the Prague City Hall grant for integration of foreign nationals.

Mohamed Kacimi: Klidné dny v Jeruzalémě

22.11, Video bude zpřístupněné 22. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc

Mohamed Kacimi: Klidné dny v Jeruzalémě - audio čtení z úryvků z deníku alžírsko-francouzského dramatika v překladu Kateřiny Neveu a režii Jana Sklenáře, čte Miroslav Zavičár – premiéra.

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Online course of Arabic for beginners

22.11, November 22, 16:00 - 17:00 | online, ONLINE | Karolína Švandová | Petra Kešeláková

Arabic, a language that attracts people thanks to its mysterious writing and specific pronunciation. Arabic, the language of poets, musicians and stargazers. Would you like to look into the secrets of this ancient language? Would you like to learn basic expressions?

ARABFEST brings an online Arabic language lesson for beginners! Karolína Švandová and Petra Kešel'áková, students of Arabic studies at the Faculty of Arts, Charles University, will guide you through the lesson!

Capacity: 10 people, advance booking is neccessary, the registration form is available here. (Note: the course will be led in the Czech and Slovak language.)

Vláďa Váchal – On the way to Sudan

22.11, November 22, 18:00 | online, ONLINE | Vladimír Váchal

Vláďa Váchal, a traveler, photographer and adventurer who can not be stopped from discovering the beauty of the world by any desert, forest or glacier. This time, through an online lecture, Vláďa will take us to sun-drenched Sudan and, as much as we know him, it is gonna be an astonishing ride! Breathtaking and fun experiences included, of course.

Be our superhero and support ARABFEST by purchaising a ticket of any amount via this link! Thank you!

Ománské povídky

23.11, Video bude zpřístupněné 23. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc

Ománské povídky - série video scénických čtení z připravovaného vydání Ománských povídek, které jsou vůbec prvními překlady ománské literatury v češtině – premiéra.

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Jiří Prokop: Omán

23.11, Video bude zpřístupněné 23. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc

Jiří Prokop: Omán – video výstava fotografií českého fotografa a cestovatele, šéfredaktora časopisu Velbloud. 

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Online quiz To the stars

23.11, November 23, 18:00 | online, ONLINE | Jakub Hauser

How much do you know about the Arab world? Do you want to compete with others? You will have the opportunity thanks to our online ARABFEST quiz bursting with stars. Don't worry, the main goal of the contest is the fun of it! Nevertheless, the top three of the best participants will be given the gift package like from an Arabic souk.

You can find the registration form (where you will find also all technical info) here.
Capacity: 20 people.
Language: Czech

Bita Malakuti, Morvarid Ramezani: Perská poezie

24.11, Video bude zpřístupněné 24. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc

Bita Malakuti, Morvarid Ramezani: Perská poezie - video poetické čtení Bity Malakuti a Morvarid Ramezani ve farsí a češtině – premiéra. 

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Amir Ibrahim: Rojava

25.11, Video bude zpřístupněné po celý den (25. 11. 2020); pravděpodobně bude dostupné i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc

Amir Ibrahim: Rojava – video čtení v podání divadla Feste, režie Jiří Honzírek.

Zábavná a skličující zároveň je hra Ibrahima Amira vyprávějící o ideálech a tužbách dvou mužů, kteří procházejí tvrdou zkouškou životní reality. Vídeňský student Michael se pod vlivem revolučních myšlenek Kurdů vydává do Rojavy, kurdského samosprávného území v Sýrii u hranic s Tureckem. Setkává se tam s Alanem, mladým kurdským učitelem matematiky, který chce uprchnout do Evropy. Ibrahim Amir staví svůj příběh velmi nápaditým způsobem a pojednává v něm témata jako utopie, revoluce, válka, láska, ztráta.

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Upcoming Events


There are no events in the programme yet.

Don't forget to check the Accompanying events.