Doprovodné akce

Návod k vyzvednutí rezervovaných lístků pro kontrétní akci se zobrazí po najetí myší na tlačítko rezervace.

Výstavy

Me is Someone Else

2.3 - 2.4, vernisáž dne 1. 3. od 18:00 hod. | Galerie Vestředu | Honza Chabr

ticho / nejistota / Ammán / skrývání / strach / smíření
Ameer Masoud & Reema Dousam (JOR) Lukáš Houdek (CZ)
Výstava se koná v rámci projektu Carte Blanche Middle East Goethe-Institutu v Praze.

Share it

28.3 - 13.4, Vernisáž dne 27. 3. od 17:00 hod. | Kulturka

Výstava je fyzickým zhmotněním reality, kterou vytváříme na svých sociálních sítích prostřednictvím sdílených fotografií. Share it! si Vám dovoluje představit „sdílený Blízký východ“!

 

Uzavřená chvíle: Vizuální přínos íránské a arabské kinematografie

4.4 - 27.4, vernisáž dne 3. 4. od 17:00 hod. | SVK PK, 1. patro

Film, shluk za sebou rychle jdoucích obrazů vytvářejících iluzi pohybu. Co se stane, pokud film zastavíme? Výstava prezentuje vhled do íránské a arabské kinematografie skrze vybrané scény z přelomových snímků posledních dvaceti let. Tyto scény pak fungují jako fotografie, a dokládají tak barvitost a dynamičnost obou kinematografií

Linie svobody: Současná arabská karikatura

29. 3. - 16. 4., Vernisáž dne 28. 3. od 17:30 hod. | Moving Station

Svoboda projevu a její limity, bezpečnost a extremismus, aktivní občanství, politická odpovědnost, tolerance, sociální problémy... Nenechte si ujít výstavu děl tří významných arabských karikaturistů: Abdul Raheem Yassir (Irák), Khalid Albaih (Súdán), Nadia Khiari (Tunisko). Ve spolupráci s českou sítí Nadace Anny Lindhové pro dialog kultur ve Středomoří, organizací Insaan a festivalem Jeden svět v Plzni.

 

Speciální akce

the Online Poetry Slam: Calling on Arab and Czech poets

6.2 - 8.3, . | online | otevřená výzva

Nechte se políbit múzou a složte báseň nebo krátký text na téma vliv sociálních sítí na naše životy. Nemusíte být profesionální spisovatel, stačí být literárním nadšencem.

V rámci již osmého ročníku Festivalu arabské kultury, který se uskuteční v Plzni ve dnech 22. března až 1. dubna 2017, vyhlašuje Arabfest, z. s. (za českou stranu) a Writers´ Cell (za jordánskou stranu) mezinárodní soutěž v poeziia krátkých textů pro české a arabské spisovatele. Důležitými partnery této soutěže jsou i arabské a české literární spolky, Dar Ibn Rushd, Koření od Antonína, Goethe-Institut v Praze a další kulturní instituce.

Přesné znění výzvy naleznete v přiloženém souboru (otevřená výzva).

Česko-belgický slam

22.3, 20:00 - 23:00 | Anděl | Aysha El-Shamayleh

Česko-belgický slam s vicemistrem Evropy, dalšími českými hvězdami a speciálním hostem z Jordánska, kterým je námi pozvaná spisovatelka Aysha El-Shamayleh. Aysha sama organizuje slam poetry v Ammánu a jako básnířka má s vystupováním bohaté zkušenosti. Všechny texty zahraničních účinkujících budou přeloženy a promítány přímo na stage.

Heslo #online

22.3 - 1.4, Viz otvírací doba kavárny. | Infinity Shisha Café & bar

Návštěvníkům kavárny Infinity zpříjemní jejich čajové a kávové (popřípadě šíšové) dýchánky sladké arabské překvapení. Stačí při objednávce říci online.

FESTIVALOVÁ SOUTĚŽ

22.3 - 1.4, 22. 3. - 1. 4. | online

Pokud rádi soutěžíte, stačí nasbírat tři razítka z festivalových akcí, vyplnit krátký kvíz a možná právě vy vyhrajete jednu z hodnotných cen - například jazykový kurz arabštiny! Bližší informace budou uvedeny zde s dostatečným předstihem.

Arabské menu

22.3 - 1.4, otevírací hodiny: po-čt 12:00 - 00:00, pá 12:00 - 03:00, so 12:00 - 02:00, ne 10:00 - 22:00 | Papírna, kavárna

Arabská gastronomie opět v nabídce! Po celou dobu trvání hlavního programu budou moci návštěvníci plzeňské Papírny ochutnat nejrůznější speciality, klasiky a zákusky z arabské kuchyně; vše dle původních receptů.

Rezervovat

Syrská večeře

28.3, 19:00 | Papírna, Kavárna

V rámci pravidelných večeří v prostorách Papírny máte jedinečnou možnost ochutnat syrské menu. Vegeteriánské. A buďte připraveni na společné arabské stolování! Rezervace nutná předem přes náš rezervační systém.

Nejbližší akce v programu


V programu zatím nejsou žádné akce.

Nezapomeňte ale také zkontrolovat Doprovodné akce.