Doprovodné akce

Návod k vyzvednutí rezervovaných lístků pro kontrétní akci se zobrazí po najetí myší na tlačítko rezervace.

Skauting na Blízkém východě

13.3, 18:00 | Skautský institut v Plzni | Klára Jiráčková

Jak vypadá skauting na Blízkém východě? Jak se tam dostal, jak se liší od českého skautingu a v čem se mu naopak podobá? Takové otázky zajímaly Kláru Jiráčkovou, která zhruba tři roky hledala v archivech odpovědi a připojila se ke skautským oddílům v Egyptě, Maroku a Ománu – třech zemích Blízkého východu a severní Afriky, které se od sebe podstatně liší. Zveme vás k nahlédnutí pod „celtu“ tamního skautingu.  Dozvíte se, jakou roli hraje náboženství a politika v činnosti místních oddílů, seznámíte se s odkazem králů a sultánů a podíváte se na podobu skautských táborů. Zajímá vás, proč podle některých blízkovýchodních oddílů čeští skauti vlastně skauty nejsou? Dorazte na první předfestivalovou akci do Skautského institutu v Plzni.

Akce se koná v rámci doprovodného programu 14. ročníku Festivalu arabské kultury, tzv. ARABFESTU. Letošní podtitul SPORT odkazuje nejen k potřebě sounáležitosti, fair play a volnočasových aktivit. Není náhodou, že betlémské světlo skauti na vánoční svátky vozí právě z arabského světa…

 Přidejte se k naší události na Facebooku. Těšíme se na vás!

Slovní fotbal po arabsku

3.4, 17:30 | Kulturka ZČU, Sedláčkova 19 | Daniel Krejčí

Lekce arabštiny, která bude tak trochu i sportovním výkonem. Nebudete však potřebovat fyzickou kondici. Stačit bude dobrá nálada a odhodlání naučit se slovní zásobu týkající se sportovní tématiky. Neotřelou formou vás budou učit studující katedry blízkovýchodních studií Fakulty filozofické ZČU v Plzni. PS. Minimálně jedno slovíčko už umíte díky našemu vizuálu. Více najdete také v události na Facebooku.

Speciální akce

Instagramová soutěž: Nej sport na Blízkém východě

1.4 - 13.4, vyhlášení se uskuteční v rámci Velkého sobotního programu | online, Instagram

Sport je univerzálním jazykem, kterému rozumí lidé po celém světě. Oblíbenost jednotlivých sportovních aktivit je však různá. Sociální sítě jsou ideálním prostorem pro sdílení zajímavostí sportů v pouštních dunách či na velbloudech. Autor*ky nejlepších stories čeká výhra.

Heslo SPORT

3.4 - 11.4, dle otevírací doby Kulturky | Kulturka ZČU

Po vyslovení hesla SPORT v arabštině čeká na odvážlivce malá odměna.

Nejbližší akce v programu


V programu zatím nejsou žádné akce.

Nezapomeňte ale také zkontrolovat Doprovodné akce.