Doprovodné akce

Návod k vyzvednutí rezervovaných lístků pro kontrétní akci se zobrazí po najetí myší na tlačítko rezervace.

Heslo LÁSKA

19.5 - 29.5, dle otevírací doby kavárny | Orient Coffee

Kavárenským povalečům  zpříjemní posezení nad šálkem voňavé kávy v Orient Coffee sladké arabské překvapení, tradiční ma´múl. Stačí při objednávce říci heslo „Láska“. Odvážlivci se mohou pokusit vyslovit arabské slovíčko „al-Hubb“.

Sladkosti věnovalo Velvyslanectví Státu Palestina.

Speciální akce

In love with the Middle East/ ARABFEST

10.5 - 28.5, konec 28.5. 2022 23:59, vylosování online 29.5. 2022 (čas bude upřesněn) | online, Instagram arabfestcz

SOUTĚŽ! Jste #inlovewitharabfestcz a taky #inlovewiththeMiddleEast? Sdílejte s námi fotku, video, váš zážitek, libovolné ztvárnění vaší lásky k ARABFESTU a Blízkému východu na Instagramu, označte správně náš profil arabfestcz a použijte hashtagy #inlovewitharabfestcz a #alHubb. Výhry jsou více než lákavé - najdete je ve výběru na našem Instagramu.

Detailní pravidla naleznete na našem profilu a zde. Soutěžíme do sobotní půlnoci 28. května. Výherce poté vylosujeme online 29. května 2022. 

Akce v Praze

Iniciativa Hlavák

7.6, 14:00 | Skautský institut v Praze | Magdalena Pospíchalová

Přijďte se seznámit s iniciativou Hlavák, která už dlouho odvádí záslužnou a důležitou práci na pražském hlavním nádraží. Pomoc s integrací, tlumočení, materiální pomoc, to všechno dobrovolníci z jejich řad zvládnou. V dnešní době pomáhají převážně uprchlíkům z Ukrajiny, ale zkušenost mají i s lidmi ze všech koutů arabského světa. Láska k bližnímu zde rozhodně nezná hranice a není pro ně cizí, naopak sami říkají: „Nezáleží nám na barvě, náboženství, pohlaví - záleží nám na člověku. Pokud někdo potřebuje pomoc, jsme tady –⁠ na Hlavním nádraží. Uprchlíci, vítejte!”

Arabská milostná poezie napříč stoletími

7.6, 15:30 | Skautský institut v Praze | Doc. PhDr. František Ondráš, Ph.D.

 Cílem přednášky je představit nejpozoruhodnější ukázky klasické i moderní arabské milostné poezie. Její formy a výrazové prostředky odrážejí způsoby myšlení i chování lidí v různých etapách vývoje arabské společnosti od předislámské doby až do dnešních dnů. Arabští básníci dokázali vytvořit nejen verše plné hlubokých smyslových prožitků a erotických vášní, ale i verše platonické vycházející z nenaplněné milostné touhy a trýznivé bolesti způsobené tragickým osudem milenců.

Přednáška bude doprovázena řadou ukázek arabské milostné poezie a možností pokusit se o vlastní verše v češtině či arabštině.

Nejbližší akce v programu


V programu zatím nejsou žádné akce.

Nezapomeňte ale také zkontrolovat Doprovodné akce.