Doprovodné akce

Návod k vyzvednutí rezervovaných lístků pro kontrétní akci se zobrazí po najetí myší na tlačítko rezervace.

ZRUŠENO Svět očima Lékařů bez hranic

14.10 - 15.11, dle otevírací doby místa konání | Papírna, Galerie

UPDATE:
Také nás to mrzí, ale výstavu nemůžeme odbavit. Přesto, zajímáte-li se o činnost Lékařů bez hranic, máme pro vás tip. Podívejte se na záznam vystoupení farmaceuta Stanislava Havlíčka v rámci našeho Velkého sobotního programu (začátek od času 7:13:33). Právě Stanislav Havlíček byl mj. na misi v Jemenu a v rozhovoru o svých zkušenostech hovoří.

Výstava fotografií představuje činnost mezinárodní humanitární a zdravotnické organizace Lékaři bez hranic. Fotografie zachycují rozmanitá témata, kterým se organizace ve svých projektech věnuje.

Výstavy

ODLOŽENO Vesmír: الكون

19.10 - 30.11, výstava | FAG, (galerie v podchodu u Resslovy ulice) | Hammam A. Yousef | Josef Sedlák & Tomáš Staněk

UPDATE:
Akci rušit nechceme, ale bohužel v tuto chvíli ji nedokážeme zrealizovat. Snad tedy brzy a za lepších podmínek. Buďte fit! 

Projděte se pod hvězdami a seznamte se s hvězdoslovím psaným jak česky, tak i arabskou kaligrafií. Výstava graffiti umělců Josefa Sedláka & Tomáše Staňka a kaligrafa Hammama Yousefa.

Speciální akce

Noční pozorování oblohy - Sylván

15.10 - 15.11, termín bude upřesněn, akce se bude konat jen za jasného počasí | místo srazu, bude upřesněno | Lumír Honzík

Neopakovatelný večer spojený s pozorováním noční oblohy v Plzni pro vás za jasného počasí připraví plzeňská pobočka Hvězdárny v Rokycanech a Plzni. Záleží jen na vás (a přírodních podmínkách), zda to bude Měsíc, roztodivné planety nebo tajuplné deep-sky objekty jako jsou otevřené a kulové hvězdokupy, galaxie a mlhoviny, kdo bude vaším společníkem.

Pozn. Astronomické pozorování je možné pouze za jasné oblohy a viditelnosti pozorovaných objektů a úkazů.
P.S.: Rezervace přes e-mail kontakt@arabfest.cz není povinná, ale je doporučená (abychom věděli, kolik ibiškového čaje máme připravit). :-)

Snídaně po arabsku

14.11 - 15.11, od 10:00 | online

Začněte svůj den příjemně a spolu se studenty Západočeské univerzity v Plzni posnídejte v arabském stylu. Inpiraci najdete na našem Instagramu (záložka Arabská snídaně a Facebooku. Podáváme skvělý hummus, laban a opravdu sladký dezert mutabbak. Dobrou chuť!

ZRUŠENO Nažma wa šukran -  kouzelné festivalové heslo

15.10 - 30.10, dle otevírací doby kavárny | Univerzitní kavárna Družba

Je čas se naučit dvě kouzelná slovíčka v arabštině! Nažma je hvězda, šukran děkuji a spojka wa je naše a. A protože jazyk je třeba procvičovat, vyzýváme vás k praxi: objednáte-li si jakýkoli horký nápoj v Družbě a pronesete-li při objednávce heslo hvězda a děkuji arabsky, odměnou nechť bude lahodná orientální sladkost!

HVĚZDNÉ SOUTĚŽE

17.10 - 23.10, ONLINE | online, na Facebooku "Festival arabské kultury"

Pokud rádi soutěžíte, festivalový týden budete ve svém živlu a možná právě vy vyhrajete jednu z hodnotných cen - například kurz v jazykové škole Džám-e Džam, knížku z nakladatelství Dar Ibn Rushd nebo orientální kazetu od Koření od Antonína. Soutěží pro vás chystáme skutečně hodně. Najdete je vypsané na našem Facebooku, včetně detailních pravidel. Soutěžíme do páteční půlnoci 23. 10., poté se losuje... Přesný termín losování výherců ještě upřesníme, ale bude to buď 24. 10., nebo pár dnů poté :).

Nejbližší akce v programu


V programu zatím nejsou žádné akce.

Nezapomeňte ale také zkontrolovat Doprovodné akce.