Účinkující

Sofyan Essaraoui

Sofyan Essaraoui

Sofyan Essaraoui je marocký student magisterského porgamu Anglistika. Rád píše, zejména články a krátké příběhy. Ve volném čase se také věnuje realizaci přednášek na téma občanství či podnikání.

 Larbi Outmart

Larbi Outmart

Larbi Outmart je Maročan berberského původu a je studentem magisterského porgamu Lingvistika a Anglistika na univerzitě Cadi Ayyad v Marrákeši. Jeho mottem je každý malý čin může změnit svět k lepšímu.

Imad Afdam

Imad Afdam

Imad Afdam je marocký student programu Aplikované cizí jazyky na marrákešské univerzitě. Je básníkem a autorem divadelních her, které píše převážně v angličtině, několik i v arabštině. Do jeho děl se promítá vášeň pro hudbu, kterou vnímá jako své poslání. Čtyři roky pracoval jako umělecký konzultant, scénárista a dramatik, svou práci ale ukončil, aby se mohl naplno věnovat studiu a zaměřit na divadlo.

Marwan Alsolaiman

Marwan Alsolaiman

Muzikant pocházející ze Sýrie. Do Československa přijel studovat stavebnictví v roce 1982. Stavebním inženýrem se stal v roce 1989. Poté se vrátil do své vlasti, kde pracoval v oboru až do roku 1997. Později přijel zpátky do České republiky, ve které žije do současnosti. Marwan založil v ČR první arabskou kapelu s názvem ZIRIAB. Hraje také středověkou a renesanční evropskou hudbu s českými muzikanty.

Momentálně nepracuje ve svém původním oboru jako stavební inženýr, ale už od roku 2003 učí fyziku, matematiku, češtinu pro cizince a arabštinu pro Čechy. Píše poezii v českém i arabském jazyce a pořádá s českými básníky večírky s poezií a hudbou. Jezdí hrát pro děti do dětských domovů.

DJ Profesor Ikebara

DJ Profesor Ikebara

Všeznalec balkánskeho disca a cikánských tančíren, oděný v hadích kůžích, zlatých řetězech a lakovaných botách. Audiovizuální zážitek, který se nesmíte nechat ujít!

A co bude Profesor Ikebara pouštět v rámci závěrečného večírku Arabfestu? Podívejte se na ukázku níže!:)

Lukáš Houdek

Lukáš Houdek

Lukáš Houdek (*1984) vystudoval romistiku na FFUK v Praze. Je koordinátorem vládní kampaně HateFree Culture, vede také nakladatelství romské literatury KHER. Aktivně se věnuje také umělecké tvorbě, ve které se zabývá především tématy identity, násilí a nenávisti nebo bezpráví.

Honza Chabr

Honza Chabr

Honza Chabr je absolvent Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara. Dříve se věnoval hlavně ilustraci a komiksu, poslední dobou ho však baví především divné kombinace myšlenek a činů jakožto nástroj k popírání stereotypu. Je mu 23 let, doposud nepochopil svou tendenci vnímat věci racionálně a iracionálně najednou. Východiskem by pro něj mohla být záliba ve sdílení kreativity a názorů.

Kaltoum Ikss

Kaltoum Ikss

Kaltoum Ikss je marockou studentkou doktorského programu sociologie a momentálně studuje v rámci Erasmu na ZČU v Plzni. Zaměřuje se na sociální služby v soudní praxi a v minulosti pracovala ve skupině bojující proti násilí a jako asistentka u soudu. Kaltou je zároveň konzultantkou v MOS - Sociologickém centru v Marrákeši.

INKMAN

INKMAN

Umělec a grafik INKMAN pochází z Tuniska. Při studiu grafického designu objevil svět typografie, který ho zaujal možnostmi tvorby a vizuální kompozice. Začal vytvářet odvážná díla na zdi a na plátno a kombinoval kaligrafii a geometrické tvary. Calligraffiti, tedy kombinace kaligrafie, typografie a graffiti, se s jeho pomocí stává univerzálním jazykem srozumitelným všem, což je patrné i z jeho úspěchů na Blízkém východě i v Evropě.

MgA. Said Ismail

MgA. Said Ismail

Grafik a fotograf pocházející z kurdské oblasti severovýchodní Sýrie. V Čechách žije už 16 let. Studiu umění se věnoval již ve své rodné Sýrii, bakalářský titul získal na fakultě umění v Damašku, ten magisterský pak na Fakultě umění a designu Ladislav Sutnara v Plzni v oboru ilustrace a grafika, kde od roku 2013 působí jako odborný asistent. Jeho oblíbeným tématem jsou figury ve spojení s ornamenty.

Tareq Jundi

Tareq Jundi

Vystudoval magisterský obor Hudební vzdělávání na Jordánské univerzitě. Hře na Oud (Úd) se Tareq Jundi věnuje od svých jedenácti let. Účastnil se soutěží v Libanonu, Ázerbajdžánu a v roce 2016 byl vyznamenán jordánským ministerstvem kultury. Skládá hudbu pro soubor Taht, pro divadelní hry, televizní pořady, a také k písním pro děti. Vydal zatím čtyři alba.

Bochra Laghssais

Bochra Laghssais

Bochra Laghssais je mladá berberská bloggerka, vypravěčka a aktivistka pocházející z Maroka. V Marrákeši studuje Anglickou literaturu a Gender studia, nyní v rámci programu Erasmus studuje na ZČU. Jejím posláním jsou ženská práva. Aktivně působí v iniciativě Let Girls Learn a americkém projektu Soar Morocco, který podporuje nedoceněné dospívající dívky skrze umění, sport a výchovu ke zdraví.

Nasser Salameh

Nasser Salameh

Specializuje se na arabské bicí nástroje, zajímá ho ale také hra na různé nástroje pocházející z celého světa, například konga, bonga, cajón aj. Doprovází mnoho regionálních a mezinárodních kapel a hudebních souborů. Vystudoval obor Hudební vzdělávání na Jordánské univerzitě. V roce 2013 obdržel spolu s Tareqem Jundim zvláštní cenu na mezinárodním hudebním festivalu Maqam v ázerbajdžánském Baku.

Zbyněk Tarant

Zbyněk Tarant

Mgr. Zbyněk Tarant, Ph.D. (*1982) vystudoval magisterský obor Kulturní antropologie Předního východu a doktorský obor Etnologie na Fakultě Filozofické ZČU v Plzni. Jeho hlavním předmětem zájmu je otázka reflexe a institucionalizace paměti holocaustu v Izraeli a Spojených státech (na toto téma obhájil v roce 2012 disertační práci). Od roku 2006 se systematicky věnuje monitorování nenávisti na internetu, a to hlavně v souvislosti s projevy antisemitismu a islamofobie.

Skrze svůj zájem o soudobé dějiny Židů a Izraele se ovšem dostal také k reflexi soudobého antisemitismu, a to zejména v prostředí českojazyčného internetu.

Nejbližší akce v programu


V programu zatím nejsou žádné akce.

Nezapomeňte ale také zkontrolovat Doprovodné akce.