Akce v Praze a Olomouci

Návod k vyzvednutí rezervovaných lístků pro kontrétní akci se zobrazí po najetí myší na tlačítko rezervace.

Akce v Praze

Urbanistická budoucnost zemí Zálivu

5.4, 18:00 | CAMP, amfiteátr | Dr. Yasser Mahgoub

Od poloviny 20. století prošla města Zálivu rychlým rozvojem a sociokulturními změnami, které je přeměnily v moderní a globální města. Jejich další transformace se pak očekává díky ambiciózním všeobecným plánům a pořádání světových událostí, jako je například výstava World Expo 2020 v Dubaji a Světový pohár FIFA 2022 v Dauhá. Přednáška egyptského architekta Yassera Mahgouba se zaměří na plány na zvládnutí budoucnosti architektury a urbanizace v městech států Zálivu. Přednáška bude v angličtině. Rezervujte si své místo v síti GoOut.

Akce v Olomouci

Džarábulus pod vlivem ISIS

5.4, 18:00 | Aula VOŠ CARITAS v Olomouci | Dr. Afshin Shahi

„Administrativa v oblasti města Džarábulus neúmyslně napomáhá legitimizaci bývalé vlády tzv. Islámského státu. To je smutná realita v severní Sýrii.“ Afshin Shahi, vyučující na Bradfordské univerzitě a redaktor periodika The British Journal of Middle Eastern Studies, srovnává nastálou situaci s Afghánistánem po pádu Tálibánu, kde se sentiment po tehdejší vládě objevil podobně jako v Sýrii dnes. Přednáška bude v angličtině.

Rezervovat

Poslední v Aleppu (2017)

5.4, 20:00 | Umělecké centrum UP

Strhující dokument Ferase Fayyada z roku 2017 zachycuje každodenní boj dobrovolníků z tzv. Bílých přileb. Za neustálého bombardování a ostřelování riskují své životy, aby poskytli první pomoc raněným v troskách válkou zmítaného města. Jak dlouho lze čelit všudypřítomné hrozbě smrti a utrpení? Tento snímek, nominovaný na Oscara, uvedeme v původním znění a anglickými a českými titulky.

Takhle si tady žijeme

10.4, 18:30 | Vlastivědné muzeum Olomouc - Radeckého sál | Marek Čejka

S politologem Markem Čejkou navštívíme při jeho komentovaném promítání fotografií některé více i méně známé blízkovýchodní náboženské komunity. Podíváme se například mezi chasidy v Jeruzalémě, kurdské jezídy v Iráku, ale i mezi íránské židy a zoroastriány.

Válečná rutina v Damašku

11.4, 18:00 | Aula VOŠ CARITAS v Olomouci | Daniel Sladkovský

Jak moc válečný je vlastně Damašek? Jak se mění životní rutina jeho obyvatel během války? Na tyto a další otázky týkající se všedního života v Damašku a jeho proměn v čase odpoví Daniel Sladkovský, absolvent arabistiky a íránistiky, zaměstnanec MZV působící na Zastupitelském úřadu ČR v Damašku.

Arabská snídaně

12.4, 9:00 - 12:00 | Greenbar

Lákají vás chutě Orientu? Přijďte si je vyzkoušet do Greenbaru – ať už si vyberete klasickou libanonskou snídani, nebo saláty, polévky či dezerty, určitě budete nadšeni. 
CENA 22,- Kč / 10 dkg. VOLNÝ VÝBĚR! Množství a složení talíře si určujete sami. Všechny pokrmy v tento den budou dle vegetariánských receptů arabské kuchyně.

Dafa Puppet Theatre – The Smooth Life

14.4 - 16.4, hrajeme v každý uvedený den vždy od 17:00 a 20:00 hod. | Divadlo na cucky | Husam Abed

Intimní loutkové představení Husama Abeda pro osm diváků. Příběhy a situace z života palestinské rodiny a muže, který se narodil v uprchlickém táboře. Silná a osobní performance, okořeněná kvalitní arabskou kuchyní. Lístek na různé termíny představení si rezervujte zde.

Loutkářský workshop pro rodiče s dětmi

15.4, 14:00 - 16:00 | Divadlo na cucky | Husam Abed

Tvůrčí dílna Husama Abeda, ve které se rodiče a děti seznámí s jednoduchými postupy práce s loutkou. Hravou formou si vytvoříme objekty z papíru a rozehrajeme s ním kouzelné příběhy. Rezervace na workshop přes tento odkaz.

Doprovodná akce v Praze

Zásadní změna pro Írán

4.4, 19:00 | IIR, velká zasedací místnost | Dr. Afshin Shahi

Jaké jsou sociální a ekonomické problémy současného Íránu? Dr. Afshin Shahi z Bradfordské univerzity porovná ve své přednášce nynější dění v Íránu se situací v roce 2009 a nastíní dlouhodobé důsledky jak pro vládu, tak pro celou Islámskou republiku. Přednáška bude v angličtině.

Nejbližší akce v programu


V programu zatím nejsou žádné akce.

Nezapomeňte ale také zkontrolovat Doprovodné akce.