Akce v Praze a Olomouci

Návod k vyzvednutí rezervovaných lístků pro kontrétní akci se zobrazí po najetí myší na tlačítko rezervace.

Akce v Praze

Slavnostní zahájení 12. ročníku Nad Prahou půlměsíc

19.11, Video bude zpřístupněné 19. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc

Zahájení 12. ročníku našeho partnerského festivalu Nad Prahou půlměsíc se odehraje online, stejně tak i další akce, které právě spolu s týmem Nad Prahou půlměsíc pro vás od 19. listopadu chystáme. V rámci programu zazní básně i hudební vystoupení. Těšit se můžete i na tanec v podání Sahar Group nebo na naši arabfestovou zdravici

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Hala Moughanie: Moře je mým národem

20.11, Video bude zpřístupněné 20. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc

Hala Moughanie: Moře je mým národem - video adaptace čtení hry libanonské autorky a laureátky Ceny RFI 2015 v překladu Petra Felčera a režii Jakuba Šmída – premiéra. 

Libanon je zkoušená země. Nádherná země s nádhernými lidmi a kulturou, kterou stojí za to objevovat. Jedním z nejpronikavějších hlasů svojí země je hlas mladé dramatičky Haly Moughanie. Moře je mým národem je překvapivá hra o lidském soužití, mezi muži a ženami, námi a jimi, vypovídá o těch, kteří odešli, o těch, kteří zůstali i o těch, kteří navzdory všemu nepřestali věřit svým snům. 

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Husam Abed: Half boy

21.11, Video bude zpřístupněné 21. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc | Husam Abed

Husam Abed: Half boy - video loutkové představení pro celou rodinu – premiéra.

Ve své nejnovější inscenaci, v níž Husam Abed opět míchá obdivuhodný divadelní koktejl loutek, nejrůznějších předmětů, živé hudby a vyprávění, se nechal inspirovat palestinskou pohádkou a svými vzpomínkami z dětství. 

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Malala Yousafzai: Malála

21.11, Video bude zpřístupněné 21. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube

Malala Yousafzai: Malála – video loutkové představení souboru Reservé z Mostu.
Pakistán. Škola. Vzdělání. Dívky. Škola. Tálibán. Střelba. Zákaz. Škola.

Víš Džání, v Afghánistánu, kde vládne Talibán, to mají ženy ještě horší. Vypálili tam dívčí školy a ženy musí nosit burku. Chodí zahalené od hlavy až k patě jen s malým obdélníčkem průhledné látky přes oči. Nemohou se nahlas smát, lakovat si nehty a mlátí je za to, když vyjdou ven bez mužského příbuzného. Neboj, já budu naší svobodu bránit. Jenom nepřestávej snít.

Záznam divadelní hry najdete na Youtube Nad Prahou půlměsíc.

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Sobotní přednáškování

21.11, 14:00 - 16:00 | online, živé vysílání | Doc. PhDr. František Ondráš, Ph.D. | Marek Čejka

Chybí vám přednášky na vaší drahé alma mater? Anebo patříte mezi nadšence, kteří nikdy nemají dost informací? Pokud na vás sedí alespoň jedna z těchto možností, tak naši hvězdní hosté české akademie František Ondráš z Univerzity Karlovy v Praze a Marek Čejka z Mendelovy univerzity v Brně budou pro vás těmi pravými společníky na listopadové sobotní odpoledne. Zvídavé dotazy připravit, kafčo uvařit a nažhavit ty internety, protože budeme online!

Obě přednášky budeme vysílat živě na náš Facebook a Youtube.

POŘADATEL: spolupracující spolky ARABFEST a Madžlis ve spolupráci se Společností česko-arabskou
Tato akce je spolufinancována z grantu MHMP pro integraci cizinců .

Workshop Nory Noor: Rozvoj osobnosti skrze sny a přání

21.11, 17:00 - 19:30 | online, pro předem registrované | Nora Noor | ilustrační foto od Nory Noor

Jak mentální jazyk ovlivňuje naše propojení s vesmírem? Jak správně definovat a uskutečňovat své tajné sny a přání? Ten správný osobnostní restart, znovuobjevení své kreativní stránky a jak správně komunikovat své sny a přání se dozvíte během unikátního online workshopu s marockou umělkyní žíjíci ve Francii Norou Noor. Pojďme propojit naše sny od Marrakéše přes Paříž až třeba po Prahu. 

Kapacita: 10 osob. Z tohoto důvodu je nutné se na workshop registrovat předem, registrační formulář s detailnějšími informacemi o průběhu workshopu je k dispozici ZDE.  

Podpořte ARABFEST zakoupením lístku v libovolné výši přes tento odkaz (síť GoOut). Děkujeme!

POŘADATEL: spolupracující spolky ARABFEST a Madžlis a Společnost česko-arabská
Tato akce je spolufinancována z grantu MHMP pro integraci cizinců.

DJ set: Egy

21.11, 20:00 | online, FB a YTB ARABFESTU | DJ Egy

DJ Egy, student pražské arabistiky a vycházející talent pražské klubové scény, který kombinuje hip hop, grim, trap, house a další deriváty urban music, si tentokrát vzal na paškál blízkovýchodní beaty. Speciálně vytvořený set pro ARABFEST 2020 vás přenese  z vašeho obýváku do pouštních dun, městské betonové džungle, ale i na tu správnou arabskou haflu. 

Online set bude dostupný na FB a Youtube ARABFESTU.

Můžete-li, podpořte naše festivalové snahy zakoupením lístku v libovolné výši v síti GoOut - konkrétně přes tento odkaz. Děkujeme!

POŘADATEL: spolupracující spolky ARABFEST a Madžlis a Společnost česko-arabská.
Tato akce je spolufinancována z grantu MHMP pro integraci cizinců.

Mohamed Kacimi: Klidné dny v Jeruzalémě

22.11, Video bude zpřístupněné 22. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc

Mohamed Kacimi: Klidné dny v Jeruzalémě - audio čtení z úryvků z deníku alžírsko-francouzského dramatika v překladu Kateřiny Neveu a režii Jana Sklenáře, čte Miroslav Zavičár – premiéra.

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Online kurz arabštiny pro začátečníky

22.11, 16:00 - 17:00 | online, pro předem registrované | Karolína Švandová | Petra Kešeláková

Arabština, jazyk který láká svým tajuplným písmem a specifickou výslovností. Arabština, jazyk básníků, hudebníků a hvězdopravců. Chtěli byste nahlédnout do tajů tohoto starodávného jazyka? Rádi byste se naučili základní výrazy?

ARABFEST přináší online lekci arabského jazyka pro začátečníky! Lekcí vás provedou studentky arabistiky na FF UK Karolína Švandová a Petra Kešel'áková!

Kapacita: 10 osob. Právě z tohoto důvodu bude nutné se na lekci přihlásit předem. Odkaz na registrační formulář zde. Děkujeme za trpělivost.

POŘADATEL: spolupracující spolky ARABFEST a Madžlis a Společnost česko-arabská
Tato akce je spolufinancována z grantu MHMP pro integraci cizinců.

O cestě po Súdánu

22.11, 18:00 | online, Facebook @arabfestCZ | Vladimír Váchal

Vláďa Váchal, cestovatel, fotograf a dobrodruh, kterého před objevováním krás světa nezastaví poušť, prales ani ledovec. Tentokrát nás Vláďa skrze online přednášku vezme do sluncem rozpáleného Súdánu a jak ho známe, bude to nesmírná jízda! Dechberoucí a zábavné zážitky samozřejmě included.  

Podpořte ARABFEST zakoupením lístku v síti GoOut. Výši dobrovolného lístku-vstupného si určíte sami. :-) Moc děkujeme!

POŘADATEL: spolupracující spolky ARABFEST a Madžlis a Společnost česko-arabská
Tato akce je spolufinancována z grantu MHMP pro integraci cizinců.

Ománské povídky

23.11, Video bude zpřístupněné 23. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc

Ománské povídky - série video scénických čtení z připravovaného vydání Ománských povídek, které jsou vůbec prvními překlady ománské literatury v češtině – premiéra.

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Jiří Prokop: Omán

23.11, Video bude zpřístupněné 23. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc

Jiří Prokop: Omán – video výstava fotografií českého fotografa a cestovatele, šéfredaktora časopisu Velbloud. 

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Online kvíz Ke hvězdám

23.11, 18:00 | online | Jakub Hauser

Kolik toho víte o arabském světě? Chcete změřit síly s ostatními? Na našem online ARABFEST kvízu v hvězdném hávu budete mít příležitost. Nebojte, hrát se bude hlavně pro zábavu! Přesto tři  nejlepší z nejlepších nemine dárkový balíček jako z arabského súqu. Kvízové otázky klade a celou akci moderuje Jakub Hauser ze studentského spolku Madžlis.

Kapacita: 20 osob. Z tohoto důvodu je nutná registrace předem. Registrační formulář s detailnějšími informacemi naleznete ZDE

POŘADATEL: spolupracující spolky ARABFEST a Madžlis a Společnost česko-arabská
Tato akce je spolufinancována z grantu MHMP pro integraci cizinců.

Bita Malakuti, Morvarid Ramezani: Perská poezie

24.11, Video bude zpřístupněné 24. 11. 2020 00:01. Minimálně do 25. 11.; pravděpodobně i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc

Bita Malakuti, Morvarid Ramezani: Perská poezie - video poetické čtení Bity Malakuti a Morvarid Ramezani ve farsí a češtině – premiéra. 

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Amir Ibrahim: Rojava

25.11, Video bude zpřístupněné po celý den (25. 11. 2020); pravděpodobně bude dostupné i později. | online, Youtube Nad Prahou půlměsíc

Amir Ibrahim: Rojava – video čtení v podání divadla Feste, režie Jiří Honzírek.

Zábavná a skličující zároveň je hra Ibrahima Amira vyprávějící o ideálech a tužbách dvou mužů, kteří procházejí tvrdou zkouškou životní reality. Vídeňský student Michael se pod vlivem revolučních myšlenek Kurdů vydává do Rojavy, kurdského samosprávného území v Sýrii u hranic s Tureckem. Setkává se tam s Alanem, mladým kurdským učitelem matematiky, který chce uprchnout do Evropy. Ibrahim Amir staví svůj příběh velmi nápaditým způsobem a pojednává v něm témata jako utopie, revoluce, válka, láska, ztráta.

POŘADATEL AKCE: Nad Prahou půlměsíc, detailní anotace zde.

Nejbližší akce v programu


V programu zatím nejsou žádné akce.

Nezapomeňte ale také zkontrolovat Doprovodné akce.